Böhlmarks golvlampa

598693

BÖHLMARKS, golvlampa/uplight Sverige 1950-tal, fot i mässing, stomme klädd i cognacsfärgat läder, innerkupa i vitt glas, tygskärm, märkt med Böhlmarksmärke samt 15695, höjd med skärm 155 cm

mindre bruksslitage

Belysning, Golvlampor, Design

Rum 13

Böhlmarks golvlampa

Budhistorik (15 bud)
4506728
2 600
4506724
2 400
4506720
4506722
4506720
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.