Takarmaturer Tuna Kronan

605013

TAKARMATURER, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Tuna Kronan, två ljuspunkter, frostad glaskupa med slipad dekor av strålsol, diameter ca 40, höjd 22 cm

PROVENIENS: Hotell Drottning Kristina, Birger Jarlsgatan, Stockholm

Slitage

Belysning, Taklampor

Takarmaturer Tuna Kronan

Budhistorik (23 bud)
4560210
4560232
4560210
1 800
4560217
1 700
4560210
1 600

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.