Samisk kniv

609175

HELHORNSKNIV, samisk, ristad dekor av nordsamisk typ, skaft i svarvad björk, oidentifierad signatur EJ, daterad 1984, längd

Litet chip vid infästningen till öglan, bruksslitage

Vapen/Medaljer

Monter 1

Samisk kniv

Budhistorik (14 bud)
4637912
1 300
4637244
4637911
4637244
4637552

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.