Samiska knivar

609984

ERIK TUOLJA, knivar, 2 st, samearbeten signerad ET, smidda blad, 22,5 resp. 24,5cm

Kortare kniven med spricka i läderhylsan o baljan, bruksslitage

Vapen/Medaljer, Etnografica

Samiska knivar

Budhistorik (13 bud)
4637905
900
4637909
850
4637905
4637557
750
4637557
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.