Golvur

621058

GOLVUR, (sk Ståndur) 1800-tal, urtavlan märkt H.H. 1805, bemålat fodral, höjd 219 cm
Skador: Renoverat, senare målning, något kortat.

Klockor/Ur

Rum 13

Golvur

Budhistorik (12 bud)
4736767
4736766
4736765
4736764
1 800
4736763

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.