Wilhelm Dahlbom

623007

WILHELM DAHLBOM (1855-1928), Insjölandskap, troligen Österrike/Schweiz, signerad och daterad Wilhelm Dahlbom 1913, olja på duk, ca 40,5x50,5 cm;

PROVENIENS: Konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 3

Wilhelm Dahlbom

Budhistorik (4 bud)

4733208
4729107
4733206
4729107

Slutpris SEK:
38 EUR, 43 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.