Skålar Kina

624305

SKÅLAR, 8 st., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt underglasyrblått, diameter ca 10-16, höjd 4,5-6 cm

Nagg, enstaka sprickor förekommer

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Skålar Kina

Budhistorik (17 bud)
4736494
1 700
4735940
1 600
4731323
4735939
1 400
4731323
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.