Arabia-affisch av Tapio Wirkkala

603602

TAPIO WIRKKALA, Arabia-affisch, offset-tryck, signerad i plåten T. Wirkkala, Oy Tilgmann Ab, 1900-talets senare hälft, bildstorlek ca 99 x 61 cm, med ram 107 x 69 cm

Design, Konst, Grafik

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
4818747
220
4818739
180
4818738
110
4818027
75

Slutpris EUR:
220
2 185 SEK, 250 USD
Utropspris EUR:
400-600