Karel Appel relief

624139

KAREL APPEL (1921-2006) Figur, signerad samt daterad -77, relief, bemålat trä, numrerad 178/300, ca 51x47 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Konst, Skulpturer

Södra kajen 14, Helsingfors

Karel Appel relief

Budhistorik (43 bud)
Bud EUR
4824354
5 800
4824315
5 600
4824338
5 400
4824315
5 200
4824320
5 000

Slutpris EUR:
5 800
57 597 SEK, 6 589 USD
Utropspris EUR:
2 000-2 500