Toini Muona keramikask

625678

TOINI MUONA, skrin med lock, signerad TM Arabia, 1930-tal, oxblodsglaserad keramik, under locket text i guld "Anja 1932", höjd 10 cm, diameter 13,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Toini Muona keramikask

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
4824070
500
4824040
480
4824039
460
4824033
420
4824026

Slutpris EUR:
500
5 181 SEK, 568 USD
Utropspris EUR:
600-800