Eero Aarnio pastillstol

627002

EERO AARNIO, stol, "Pastilli", formgiven 1968 för Asko,
gul glasfiber, diameter 94 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ställvis fläckar samt slitage.

Möbler, Fåtöljer, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Eero Aarnio pastillstol

Budhistorik (15 bud)
Bud EUR
4823552
500
4822811
480
4821873
460
4822808
440
4821873
420

Slutpris EUR:
500
5 181 SEK, 568 USD
Utropspris EUR:
400-600