Alvar Aalto matbord

627059

ALVAR AALTO, bord, modell Y 85, Artek, 1900-talets mitt,
lackerad björkstomme med Y-fot, skivan i teakfaner, längd 76x76 cm, höjd 56 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Möbler, Matbord, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Alvar Aalto matbord

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
4799707
120
4799469
110
4798284
100

Slutpris EUR:
120
1 192 SEK, 136 USD
Utropspris EUR:
400-600