Alvar Aalto bord modell A86

627148

ALVAR AALTO, bord, modell A86, Artek, 1900-talets mitt,
orange och svartmålat, underliggande hyllplan, bredd 59 cm, djup 40 cm, höjd 56 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Åldersrelaterat slitage.

Möbler, Soffbord, sidobord, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Alvar Aalto bord modell A86

Budhistorik (12 bud)
Bud EUR
4824119
540
4823242
520
4823242
320
4824025
4823242
280

Slutpris EUR:
540
5 596 SEK, 613 USD
Utropspris EUR:
300-500