Kauko Lehtinen oljemålning

627349

KAUKO LEHTINEN (1925-2012) Ansikte mot vit bakgrund, signerad samt daterad -85, olja på duk, 46x38 cm

Utställningar: Åbo konstmuseum 7.4-28.5 1995; Wäinö Aaltonens museum 10.10 2008-18.1 2009

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Södra kajen 14, Helsingfors

Kauko Lehtinen oljemålning

Budhistorik (10 bud)
Bud EUR
4823682
2 600
4823672
2 500
4823658
2 400
4823653
2 300
4823649

Slutpris EUR:
2 600
25 819 SEK, 2 954 USD
Utropspris EUR:
3 000-3 500