Tapio Wirkkala vas modell 3586

627981

TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3586, signerad Tapio Wirkkala Iittala-56, i halvform formad flerfärgad kristall, slipad, höjd 14,7 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Litet kantnagg på inre kanten.

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4799620
4799618
100

Slutpris EUR:
2 979 SEK, 341 USD
Utropspris EUR:
600-800