Filigranfat av Kaj Franck

628014

KAJ FRANCK, fat, signerat Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö, 1960-tal, flerfärgad filigran, diameter 35 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Filigranfat av Kaj Franck

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
4822668
2 900
4822765
2 800
4822668
2 300
4822761
4822668
1 450

Slutpris EUR:
2 900
30 052 SEK, 3 294 USD
Utropspris EUR:
1 500-1 800