Timo Sarpaneva Heals

628060

TIMO SARPANEVA, skål, "Heals", signerad Timo Sarpaneva Iittala, sent 1960-tal, formblåst orange och klart glas, höjd 26 cm, diameter 23 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Timo Sarpaneva Heals

Budhistorik (9 bud)
Bud EUR
4824208
4824202
4823982
620
4821880
600
4821876

Slutpris EUR:
11 399 SEK, 1 249 USD
Utropspris EUR:
1 400-1 600