Annikki Hovisaari keramikvas

628072

ANNIKKI HOVISAARI, keramikvas, signerad Arabia AH,
chamottlera, gröngrå glasyr, höjd 35,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Annikki Hovisaari keramikvas

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
4823991
4823973
380
4823907
360
4823907
340
4823969
320

Slutpris EUR:
3 972 SEK, 454 USD
Utropspris EUR:
300-500