Istapp av Timo Sarpaneva

628477

TIMO SARPANEVA, karaff, "Istapp", signerad Timo Sarpaneva Iittala 3288, klart och grönt glas, höjd 38,5 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Istapp av Timo Sarpaneva

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
4822691
4806368
240
4800972
220
4799640
200
4799639
150

Slutpris EUR:
2 979 SEK, 341 USD
Utropspris EUR:
400-500