Oiva Toikka trestegsvas

628527

OIVA TOIKKA, trestegsvas, signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö, lila och gult glas, höjd 42 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Oiva Toikka trestegsvas

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
4804350
600
4803760
580
4804322
580
4803760
560
4804315
540

Slutpris EUR:
600
6 218 SEK, 681 USD
Utropspris EUR:
600-800