Kremls klockor av Kaj Franck

629080

KAJ FRANCK, karaff, "Kremls klockor", signerad K. Franck, Nuutajärvi Notsjö, 1960-tal, flerfärgat glas, höjd 34 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Kremls klockor av Kaj Franck

Budhistorik (6 bud)
Bud EUR
4800180
1 150
4797820
4796665
4796664
880
4794512
620

Slutpris EUR:
1 150
11 917 SEK, 1 306 USD
Utropspris EUR:
1 400-1 800