Vas 3584 av Tapio Wirkkala

629086

TAPIO WIRKKALA, vas, signerad Tapio Wirkkala Iittala 3584, i halvform formad kristall, färgat omfång, slipad och matterad, höjd 20,2 cm, diameter 10,8 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Vas 3584 av Tapio Wirkkala

Budhistorik (23 bud)
Bud EUR
4822640
1 250
4823747
4822640
960
4823738
940
4822640
920

Slutpris EUR:
1 250
12 953 SEK, 1 420 USD
Utropspris EUR:
600-800