Blues-vas av Timo Sarpaneva

629444

TIMO SARPANEVA, vas, "Blues", signerad Timo Sapraneva 48/1985, Iittala, höjd 32 cm, diameter ca 25 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Blues-vas av Timo Sarpaneva

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
4823679
280
4823450
260
4823446
240
4817816
220
4804519
200

Slutpris EUR:
280
2 902 SEK, 318 USD
Utropspris EUR:
800-1 000