Arkipelago-skål av Timo Sarpaneva

629509

TIMO SARPANEVA, skål, "Arkipelago"-serien, signerad Timo Sarpaneva -3144, Iittala, slipat klart glas med bubblor, höjd 14,5 cm, diameter 16,3 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4824167
150
4815898
100

Slutpris EUR:
150
1 490 SEK, 170 USD
Utropspris EUR:
400-600