Glasskulptur av Timo Sarpaneva

629512

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, ägg, signerad Timo Sarpaneva Iittala -57, i halvform formad, ångblåst, höjd 16,5 cm, diameter 11,5 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Konstglas, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
4799642
4799641
240
4794515
150

Slutpris EUR:
2 979 SEK, 341 USD
Utropspris EUR:
600-800