Glasskål av Timo Sarpaneva

629517

TIMO SARPANEVA, skål, signerad Timo Sarpaneva -57,
klart, blått och gröntonat glas, diameter 19,7 cm, höjd 10 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Glasskål av Timo Sarpaneva

Budhistorik (8 bud)
Bud EUR
4824032
720
4823987
700
4823987
580
4824030
560
4823987
320

Slutpris EUR:
720
7 150 SEK, 818 USD
Utropspris EUR:
400-500