Keramikskål av Friedl Holzer-Kjellberg

629589

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, skål, signerad F. H-Kj. Arabia, stengods med gröntonad glasyr, diameter 24 cm, höjd 13 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
4823752
340
4823742
320
4823751
320
4823742
4823740
280

Slutpris EUR:
340
3 376 SEK, 386 USD
Utropspris EUR:
400-600