Två stapelbara flaskor av Timo Sarpaneva

629780

TIMO SARPANEVA, stapelbara flaskor, 2 st, signerad Timo Sarpaneva -2509, (med matterad yta), gråtonat och frostat glas, höjd 15 cm, diameter 10,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (19 bud)
Bud EUR
4823814
560
4823805
540
4823797
520
4823776
500
4823796
480

Slutpris EUR:
560
5 803 SEK, 636 USD
Utropspris EUR:
300-400