Kohinor av Timo Sarpaneva

630210

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Kohinor", signerad Timo Sarpaneva 1982, gjuten med arkipelago-metod, slipad och polerad, höjd 25 cm, bredd 16,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Litet kantnagg.

Glas, Konstglas, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Kohinor av Timo Sarpaneva

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4800005
500
4799672
240

Slutpris EUR:
500
4 965 SEK, 568 USD
Utropspris EUR:
800-1 000