Vas av Gunnel Nyman

630240

GUNNEL NYMAN, vas, signerad, Nuutajärvi, sent 1940-tal, klart och brungult glas med musch, höjd 31,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Slitage och repor i bottnet.

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Vas av Gunnel Nyman

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
4823320
420
4818752
4818752
380
4814904
360
4814904
340

Slutpris EUR:
420
4 171 SEK, 477 USD
Utropspris EUR:
400-600