Vas av Gunnel Nyman

630248

GUNNEL NYMAN, vas, otydlig signatur G. Nyman, Notsjö sent 1940-tal, bärnstenstonat och klart glas, med musch, höjd 21 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Vas av Gunnel Nyman

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
4823800
200
4804881
150
4799655
100

Slutpris EUR:
200
2 073 SEK, 227 USD
Utropspris EUR:
300-400