Keramikvas av Anniki Hovisaari

630315

ANNIKKI HOVISAARI, vas, signerad AH Arabia, stengodsmassa innehållande chamott, brun och turkostonad glasyr, höjd 36 cm, diameter 17 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (22 bud)
Bud EUR
4822372
620
4824163
600
4822372
580
4824161
560
4822372
540

Slutpris EUR:
620
6 425 SEK, 704 USD
Utropspris EUR:
400-600