Kauko Lehtinen oljemålning

630316

KAUKO LEHTINEN (1925-2012) "Kölddag", signerad samt daterad -64, akryl på pannå, 19x33 cm

Utställningar: Åbo konstmuseum 7.4-28.5 1995; Kervo konstmuseum 18.1-23.2 1997; Wäinö Aaltonens museum 10.10 2008-18.1 2009

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Södra kajen 14, Helsingfors

Kauko Lehtinen oljemålning

Budhistorik (9 bud)
Bud EUR
4824162
720
4824166
700
4824162
680
4824165
660
4824162
640

Slutpris EUR:
720
7 461 SEK, 818 USD
Utropspris EUR:
800-1 000