Glasburk av Kaj Franck

630478

KAJ FRANCK, burk, signerad K. Franck Nuutajärvi Notsjö -64, klas med strödda färger och klar kant, diameter 17 cm, höjd 14 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Glasburk av Kaj Franck

Budhistorik (16 bud)
Bud EUR
4823673
720
4823683
700
4823673
680
4823662
660
4823652
640

Slutpris EUR:
720
7 150 SEK, 818 USD
Utropspris EUR:
600-800