Rött glasfat av Kaj Franck

630514

KAJ FRANCK, fat, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö, sent 1940-tal, rött glas, diameter ca 13 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Slitage

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Rött glasfat av Kaj Franck

Budhistorik (9 bud)
Bud EUR
4824164
200
4824031
190
4824031
170
4823926
160
4824028
160

Slutpris EUR:
200
2 073 SEK, 227 USD
Utropspris EUR:
200-300