Vas av Toini Muona

630538

TOINI MUONA, vas, signerad T. Muona Nuutajärvi Notsjö, 1960-talets mitt, klart samt rött och svart glas, höjd 21 cm, diameter 6,7 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Vas av Toini Muona

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
4824169
200
4824029
160
4823996
130
4821316
110
4817573
100

Slutpris EUR:
200
1 986 SEK, 227 USD
Utropspris EUR:
300-400