Pantareuna-skålar av Timo Sarpaneva

630580

TIMO SARPANEVA, skålar, 2 st, "Pantareuna", signerad Timo Sarpaneva - 302 och - Iittala -52, mörkblått glas, diameter 16,5-22 cm, höjd 12-15 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4824188
100
4823392
50

Slutpris EUR:
100
1 036 SEK, 114 USD
Utropspris EUR:
300-400