Keramikskulptur av Erna Aaltonen

631065

ERNA AALTONEN, keramikvas, signerad Erna Aaltonen, Arteos 1994, stengodslera med blåtonad oxid, höjd 40,5 cm, diameter 33 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (14 bud)
Bud EUR
4823913
1 750
4807920
1 700
4807920
1 350
4820819
1 300
4807920
1 250

Slutpris EUR:
1 750
18 135 SEK, 1 988 USD
Utropspris EUR:
1 200-1 500