Calla av Gunnel Nyman

631084

GUNNEL NYMAN, vas, "Calla", signerad G. Nyman, Riihimäen Lasi Oy, grönt glas med opalinfång, höjd 29 cm, diameter 11,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Calla av Gunnel Nyman

Budhistorik (53 bud)
Bud EUR
4822913
5 800
4823869
5 600
4822913
5 400
4823831
5 200
4822913
5 000

Slutpris EUR:
5 800
60 104 SEK, 6 587 USD
Utropspris EUR:
1 200-1 500