Taklampa tidigt 1900-tal

637591

TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, bronserad metall samt mässing, ovoid stomme med 6 svängda ljusarmar, kupor av frostat glas, fästen i form av arkaiska huvuden, höjd ca 99 cm

Belysning, Taklampor

Rum 13

Taklampa tidigt 1900-tal

Budhistorik (2 bud)

4841191
4829285

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.