Ljuskrona 1800-tal

638357

LJUSKRONA 1800-talets andra hälft, gulmetall, för 8 ljus, höjd ca 85 cm, upptill elektrifierad

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, prismor saknas, kedjor behöver kompletteras

Belysning, Ljuskronor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
4898434
1 600
4898788
4898434
1 400
4898521
1 300
4898434

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.