Bord nyrokoko

640408

BORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, mahognyfanér, 2 iläggsskivor under skiva med bredd 36 cm/skiva, höjd 74 cm, ca 125-195x92 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, skiva med märken samt repor

Möbler, Matbord

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bord nyrokoko

Budhistorik (9 bud)
4887227
750
4898745
700
4887227
650
4898744
600
4887227
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.