Salongsgrupp

640426

SALONGSGRUPP, gustaviansk stil, badkarssoffa, karmstolar, 1 par, brickmärkt Eric Ternström Stockholm, 1900-talets första hälft, soffans höjd 87 cm, längd 148 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, soffans fjädring samt sadelgjord defekt, ett ben på karmstol med spricka, ett ben på karmstol med skador, lagningar/limning

Möbler, Soffgrupper

Salongsgrupp

Budhistorik (1 bud)

4898846
2019-05-15 20:41:21

2019-05-15 kl 20:50
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.