Lisa Larson figurin "Malin"

643502

LISA LARSON, "Malin" ur serien "Larsons Ungar" figurin, Gustavsberg, ateljeproduktion 1962-80, brun stengodslera, målat samt delvis glaserat stengods, signerad, höjd ca 18 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 10

Lisa Larson figurin

Budhistorik (10 bud)
4898542
700
4892101
650
4892101
600
4884325
550
4892100
550

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 75 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.