Ljuskrona 1800-tal

643834

LJUSKRONA, 1800-tal, 6 ljusarmar, elektrifierad, bronserad metall, höjd ca 85 cm, diam ca 50 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

medföljer löst hänge, några ljusarmar sneda, medföljer lösa prismor

Belysning, Ljuskronor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
4894054
4913843
4894054
750
4913842
700
4894054
650

Slutpris SEK:
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.