Ampel i järnsmide

644212

AMPEL, 1900-talets första kvartal, 4-armad stomme i svärtat järnsmide, genombruten dekor, korgens diameter ca 30 cm, höjd (t.o.m takfäste) ca 48 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor, Metall

Rum 15

Ampel i järnsmide

Budhistorik (1 bud)

4906096
2019-05-18 17:55:46

2019-05-18 kl 20:40
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.