Rysk månskenslykta

644302

MÅNSKENSAMPEL / MÅNSKENSLYKTA, Ryssland, tidigt 1900-tal, kupa av blått glas, metalldelar i pressad mässingsplåt, kedupphängning, kupans höjd ca 35 cm, totalhöjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage

Belysning, Taklampor

Södra kajen 14, Helsingfors

Rysk månskenslykta

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
4910129
4910127
260
4910124
200
4903350
110
4885260
100

Slutpris EUR:
3 145 SEK, 337 USD
Utropspris EUR:
400-500