Borslampa från omarbetad skulptur

644497

BORDSLAMPA, Kina, sent 1800-/tidigt 1900-tal, från omarbetad skulptur, möjligen föreställande Zhuge Liang, delvis glaserat och bemålat porslin, höjd (inkl. skärm) ca 86 cm

Omarbetad, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor, Orientaliskt, Skulptur

Hylla 5

Budhistorik (1 bud)

4891091
2019-05-12 18:10:59

2019-05-19 kl 10:08
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.