Takarmatur jugendstil

644870

TAKARMATUR, 1900-talets början, jugend, patinerad mässing, med fyra ljuspunkter täckta med fröstat glas kupor, etikettmärkt ''Åtgärdad, Mässing Mäster, 2016'', höjd ca 58 cm, diameter ca 55 cm

Bruksslitage, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor

Rum 15

Takarmatur jugendstil

Budhistorik (2 bud)

4892274
4889887

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.