Bordslykta orientalisk

645361

BORDSLYKTA, 1900-talets början, orientalisk, betsad stomme, genombruten dekor, bemålat glas, dekor av polykroma figurscener, höjd ca 66 cm

Ett glas saknas, dekorskador

Orientaliskt, Konsthantverk, Belysning, Bordslampor

Rum 7

Bordslykta orientalisk

Budhistorik (1 bud)

4908517
2019-05-19 13:57:41

2019-05-19 kl 14:44
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.